DARMOWA WYSYŁKA- BEZPIECZNA PŁATNOŚĆ - GWARANCJA ZWROTU PIENIĘDZY Potrzebujesz pomocy?

Aparaty cyfrowe

Od Promounts

Camera Accessories 1 Nowy

Od Easypix

Camera 1 Nowy

Od Sony

Camera 1 Nowy & 1 Używane

Od Sony

Camera 1 Nowy

Od Kodak

Camera 1 Nowy & 1 Używane

Od Sony

Camera 1 Nowy

Od Sony

Camera 1 Nowy

Od Sony

Camera Accessories 1 Nowy


Aparaty cyfrowe - najlepsze zdjęcia w każdej sytuacji

Z pewnością do dziś wspominasz wiele ważnych czy zabawnych momentów z przeszłości. Ślub, narodziny dziecka, czasem są to wydarzenia o znacznie mniejszej wadze, jak choćby nieoczekiwane spotkanie ze znajomymi czy wymarzony urlop. Każde z wymienionych, a także mnóstwo innych, z pewnością warto zapisać w pamięci na lata. Niestety często bywa ona bardzo zawodna, przez co z biegiem czasu wiele wspomnień traci dawny blask. Chcesz zachować ważne chwile na dłużej? Aparaty cyfrowe to doskonały sposób na uwiecznienie każdego momentu w najlepszej jakości. Z łatwością również przywrócisz wspomnienia, wystarczy spojrzeć na wykonane kiedyś zdjęcie.

Aparaty cyfrowe na wyciągnięcie ręki

Rozwój technologii w XXI wieku jest wprost niesamowity - niemal każdego roku przedstawiane są nowoczesne urządzenia korzystające z innowacyjnych rozwiązań. Postęp obecny jest w każdej branży, najłatwiej zauważyć go jednak w elektronice. Porównywanie aparatów fotograficznych sprzed 20 lat i tych, które obecnie można znaleźć na sklepowych półkach, nie ma właściwie żadnego sensu. Dziś na rynku dostępny jest tak bogaty wybór tego typu urządzeń, że odpowiedni produkt dla siebie z pewnością znajdzie zarówno wakacyjny amator robienia zdjęć, jak i zawodowy fotograf. Artykuły można nabyć tak w przystępnej cenie, jak i zdecydować się na droższe modele z wyższej półki.

Lustrzanka i aparaty cyfrowe - co je różni?

Na wstępie należy podkreślić, że lustrzanka jest aparatem cyfrowym z wbudowanym, ruchomym lustrem. Potocznie natomiast często cyfrówką określa się kompaktowy aparat, czyli urządzenie, które dysponuje niewymienną optyką. Wśród największych zalet lustrzanek należy wymienić doskonałą szybkość działania, w wizjerze widoczny jest również nieprzetworzony przez elektronikę obraz. Podczas pracy z takim sprzętem należy samodzielnie ustawiać wszystkie parametry, dzięki temu możliwe jest jednak uzyskanie niesamowitej głębi obrazu i ostrości. Ponadto można wymieniać obiektywy i dostosowywać urządzenie do panujących warunków.

Kompaktowy aparat jest natomiast znacznie mniejszy i wygodniejszy w użytkowaniu. Do tego urządzenie to nie wymaga dokupowania kolejnych akcesoriów i jest bardzo proste w obsłudze. Kompakty znakomicie sprawdzają się u osób robiących zdjęcia amatorsko, np. na pamiątkę lub do rodzinnego albumu. W ofercie dostępne są też tzw. hybrydy, czyli urządzenia, które łączą w sobie wady kompaktów i lustrzanek.

Jak wybrać aparat?

Przeglądając produkty dostępne w asortymencie warto wziąć pod uwagę kilka czynników, które zadecydują o ostatecznym wyborze. W pierwszej kolejności trzeba rozważyć, jak często i w jaki sposób zamierzasz korzystać z aparatu. Jeśli robisz zdjęcia okazjonalnie, lepiej zdecyduj się na kompaktowy aparat. Koniecznie skonfrontuj również swoje wymagania z posiadanym budżetem.

Wybierając wymarzony aparat nie można pominąć jego parametrów. Bez wątpienia jednym z najważniejszych jest matryca. Przy kompaktach nie ma jednak sensu inwestowania w niezwykle zaawansowane podzespoły - z pewnością wystarczy produkt z matrycą 10-15 MPix. O urządzeniu z lepszymi parametrami powinny pomyśleć osoby, które chcą zająć się fotografią na poważnie.

Nie bez znaczenia jest też ergonomia pracy - to czynnik, który często pomija się przy wyborze aparatu. A przecież to, w jaki sposób urządzenie leży w dłoni, w ogromnej mierze wpływa na jakość zdjęć. Przed zakupem sprawdź, jaka jest waga produktu oraz dostęp do wszystkich przycisków. Dobrze również, jeśli obudowa została zabezpieczona przed wyślizgnięciem się z ręki.

Ponadto dobrze wziąć pod uwagę zoom, czyli ogniskową. Wyróżnia się dwa rodzaje zoomów: cyfrowy i optyczny. Pierwszy z wymienionych powiększa wycięty fragment fotografii, dlatego wraz ze zbliżeniem zwiększa się ziarnostość i zmniejsza ostrość. Drugi natomiast przybliża obraz przed wykonaniem zdjęcia, dlatego jest bardziej pożądany.

Nie można zapomnieć również o stabilizacji obrazu oraz szybkości działania aparatu. Stabilizator przydaje się szczególnie przy robieniu zdjęć nocą oraz przy dużym przybliżeniu. Na szybkość pracy urządzenia składają się natomiast takie elementy jak:

  • szybkość migawki,
  • liczba klatek na sekundę,
  • czas włączenia aparatu.

Aparaty cyfrowe to znakomite urządzenia, które mogą przydać się w różnorodnych okolicznościach - podczas wakacji, spotkania rodzinnego czy wieczoru z drugą połówką. W ofercie znajduje się szeroki wybór urządzeń tego typu, dlatego bez trudu znajdziesz produkt, który spełni nawet najbardziej wygórowane wymagania.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies, aby strona była jeszcze bardziej funkcjonalna i przyjazna użytkownikowi. Prosimy kliknąć „Akceptuj cookies”! Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.